Förhandsgranska match
MATCH REPORT
Grekland - Gamma Ethniki Group 5 - 03/18/18 08:00 - 20.Vecka
0-0 [90‘]
0-0 [90‘]
0-0 HT | ||
0-0 FT |
Matchstatistik
KORT 0 0
KORT 0 0
ODDS
Startelvor
Statistik: Bekräftad startelva
Asteras Amaliada
Asteras Vlachioti
Startelvor
Statistik:
BÄNK
Asteras Amaliada
Första valet målvakt Carlos Bejarano återvänder
Carlos Bejarano återvänder, efter att ha missat (1) matcher och blir troligen första valet igen.
Asteras Amaliada har visat god form de senaste 5 matcherna
Tränaren J. da Silva Echeverrito kan vara nöjd med lagets form de senaste 5 matcherna (4 vinster, 1 oavgjorda, 0 förluster).
Förlustfri svit (10) mot Asteras Amaliada
Asteras Amaliada har inte förlorat någon av de senaste 10 matcherna mot Gamma Ethniki Group 5 (7 vinster, 3 oavgjorda). Spelarna har gjort 24 mål och släppt in 5 mål under denna svit.
Asteras Amaliada har visat god form i de senaste 5 hemmamatcherna
Dimotiko Stadio Amaliadas har haft god form på hemmaplan de senaste 5 matcherna med formstatistik (4 vinster, 1 oavgjorda, 0 förluster) till glädje för 0 snittpublik.
Förlustfri svit (9) hemmamatcher
Asteras Amaliada har inte förlorat någon av de senaste 9 hemmamatcherna mot Gamma Ethniki Group 5 (7 vinster, 2 oavgjorda). Spelarna har gjort 17 mål och släppt in 4 mål under denna svit.
Tränaren måste hantera 18 nya skador
Enligt rapporter saknar laget 18 nya skador. Dessa spelare har lagts till i skadelistan: Estigarribia, Bastía, Ledesma, González, Ruiz, Rodríguez, Guanca, Correa, Marinelli, Galván, Bernardi, Toledo, Conti, Vera, Domínguez, Ortiz, Ceballos, Chancalay.
Asteras Vlachioti
Första valet målvakt Ezequiel Unsain återvänder
Ezequiel Unsain återvänder, efter att ha missat (6) matcher och blir troligen första valet igen.
Enligt rapporter saknar laget 18 nya skador. Dessa spelare har lagts till i skadelistan: Gonzalez, Zárate, Rojas, Osorio, Enrique Castro, Uribe, José González Montilla, Hernandez, Alejandro Maldonado Manzini, Schiavone, Paez, Graterol, Romero, Gallardo, Gregorio Pinto Mariani, Pérez, Makoun, Marcano Bracca.
Sammanfattning
H2H
H2H (HEMMA/BORTA)
FORM
FORM (HEMMA/BORTA)
Lagstyrka
Båda lagen gör mål
HT |
Skott |
Skott på mål |
Farliga anfall |
Hörnor |
Trupp Byten |
1 | X | 2 | |||||
12/10/17 |
Asteras Vlachioti
2-0 |
Asteras Amaliada
0 (0%) 0 (0%) |
Lagform
Asteras Amaliada Last 6 Matches
HT |
Skott |
Skott på mål |
Farliga anfall |
Hörnor |
Trupp Byten |
1 | X | 2 | |||||
11.3 |
PAO Vardas
0 - 2 |
Asteras Amaliada
0 (0%) 0 (0%) |
4.3 |
Asteras Amaliada
2 - 0 |
Paniliakos
11 (0%) 11 (0%) |
25.2 |
Achaiki
1 - 3 |
Asteras Amaliada
11 (0%) 11 (0%) |
17.2 |
Asteras Amaliada
3 - 0 |
Leonidio
11 (0%) 11 (0%) |
11.2 |
Pylou AO Tsiklitiras
1 - 1 |
Asteras Amaliada
11 (0%) 11 (0%) |
4.2 |
Diagoras Vrachneika
0 - 4 |
Asteras Amaliada
0 (0%) 0 (0%) |
Asteras Vlachioti Last 6 Matches
HT |
Skott |
Skott på mål |
Farliga anfall |
Hörnor |
Trupp Byten |
1 | X | 2 | |||||
11.3 |
Diagoras Vrachneika
2 - 1 |
Asteras Vlachioti
0 (0%) 11 (0%) |
4.3 |
Asteras Vlachioti
0 - 0 |
Panarkadikos
0-0 | - | - | - | - |
11 (0%) 11 (0%) |
25.2 |
Pallixouriakos
1 - 5 |
Asteras Vlachioti
11 (0%) 11 (0%) |
17.2 |
Asteras Vlachioti
4 - 0 |
Zakynthos
11 (0%) 11 (0%) |
11.2 |
Kalamata
2 - 1 |
Asteras Vlachioti
11 (0%) 11 (0%) |
4.2 |
Asteras Vlachioti
2 - 0 |
Pylou AO Tsiklitiras
0 (0%) 0 (0%) |